Dublin Juvenile Indoor Championships Results Feb 2017 Results


 

 

 

 ID

Name

Team Name

Age Category

Place

Time

Event 1 1500m U16 Boys

287

Sean Donoghue

Celtic A.C.

U16 Boys

1st

4.31.4

316

Darragh Carter

Clonliffe Harriers A.C.

U16 Boys

2nd

4.36.2

313

Dermot Buckley

Clonliffe Harriers A.C.

U16 Boys

3rd

4.40.7

Event 2 1500m U16 Girls

1151

RUBY PEREIRA

SKERRIES A.C.

U16 Girls

1st

5.05.4

1184

Jennifer Mc Adams

Tallaght A.C.

U16 Girls

2nd

5.06.3

1153

LOTTIE SIMONS

SKERRIES A.C.

U16 Girls

3rd

5.06.6

262

Sara Byrne

Celtic A.C.

U16 Girls

4th

5.24.4

Event 3 1500m U17 Boys

450

Faithi Aden

Donore Harriers

U17 Boys

1st

4.22.3

303

Cian Bolger

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Boys

2nd

4.22.5

531

Brian Maguire

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Boys

3rd

4.25.6

302

Ben Guiden

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Boys

4th

4.26.2

Event 4 1500m U17 Girls

837

Ailsing Mohan

Metro/St. Brigid's A.C.

U17 Girls

1st

4.57.6

621

Sadbh O'Loan

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Girls

2nd

5.04.3

279

Dora Medgyesy

Celtic A.C.

U17 Girls

3rd

5.06.3

1150

ANNA PRIOR

SKERRIES A.C.

U17 Girls

4th

5.19.9

Event 5 1500m U18 Boys

526

James Maguire

Dundrum South Dublin A.C.

U18 Boys

1st

4.05.4

833

David Troy

Metro/St. Brigid's A.C.

U18 Boys

2nd

4.17.3

1175

Eoghan Keaney

Tallaght A.C.

U18 Boys

3rd

4.20.6

446

Sekeriye Ahmed

Donore Harriers

U18 Boys

4th

4.28.3

 

 

 

 

 

Event 7 1500m U18 Girls

108

Sadhbh Byrne

Brothers Pearse A.C.

U18 Girls

2nd

5.31.7

260

Abbey Corr

Celtic A.C.

U18 Girls

1st

5.28.4

296

Cliona Cooley

Clonliffe Harriers A.C.

U18 Girls

3rd

5.40.4

Event 8 1500m U19 Boys

292

Daire Finn

Celtic A.C.

U19 Boys

1st

4,17.5

520

Nathan Doyle

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

2nd

4.20.2

1173

Dean Conway

Tallaght A.C.

U19 Boys

3rd

432

Graham Gilshinan

Donore Harriers

U19 Boys

4th

Event 10 1500m U19 Girls

1019

Ailish Murtagh

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

1st

5.14.0

431

Suzanne Masterson

Donore Harriers

U19 Girls

2nd

5.20.5

1146

EIBHLIN MCCARTHY

SKERRIES A.C.

U19 Girls

3rd

5.21.8

429

Eliza Ni Tiernaigh

Donore Harriers

U19 Girls

4th

5.22.2.

Event 11 200m U16 Boys

987

Michael Farrelly

Portmarnock A.C.

U16 Boys

1st

23.5

1041

Sean L'Estrange

Raheny Shamrock A.C.

U16 Boys

2nd

24.2

985

Ronan Patterson

Portmarnock A.C.

U16 Boys

3rd

24.6

Liam Fenton

Dundrum South Dublin AC

U16 Boys

4th

24.8

Event 12 200m U16 Girls

1193

Rhasidat Adeleke

Tallaght A.C.

U16 Girls

1st

25.3

1092

Isabelle Doyle

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U16 Girls

2nd

26.2

1188

Lauryn Mc Dermott

Tallaght A.C.

U16 Girls

3rd

26.9

1183

Niamh Gibson

Tallaght A.C.

U16 Girls

4th

27.6

                   

 

 

 

 

 

Event 13 200m U17 Boys

352

Patrick Gilceava

Crusaders A.C.

U17 Boys

1st

23.7

627

Ciaran Carthy

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Boys

2nd

23.8

651

CIARAN MC MANUS

Fingallians A.C.

U17 Boys

3rd

23.9

Seamus Fenton

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Boys

4th

24

Event 14 200m U17 Girls

305

Rebecca Fitzsimons

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Girls

1st

25.8

619

Molly Hourihan

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Girls

2nd

26

306

Rapha Diamond Ebbs

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Girls

3rd

27

1178

Emma Hutchinson

Tallaght A.C.

U17 Girls

4th

27.9

Event 15 200m U18 Boys

516

Joseph Finnegan Murphy

Dublin Striders A.C.

U18 Boys

1st

22.8

648

PASCAL RYAN

Fingallians A.C.

U18 Boys

2nd

23

295

Ciaran Gartland

Clonliffe Harriers A.C.

U18 Boys

3rd

24.2

649

LEON CHINAKA

Fingallians A.C.

U18 Boys

4th

24.6

Event 16 200m U18 Girls

78

Robyn O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U18 Girls

1st

26.8

443

Suzi O Farrell

Donore Harriers

U18 Girls

2nd

27

530

Nicole Gallagher

Dundrum South Dublin A.C.

U18 Girls

3rd

27.7

513

Robyn O Keeffe

Donore Harriers

U18 Girls

4th

27.9

Event 17 200m U19 Boys

518

James Holden

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

1st

23

1022

Conall O'Toole

Raheny Shamrock A.C.

U19 Boys

2nd

23.6

347

Michael Nolan

Crusaders A.C.

U19 Boys

3rd

24.1

519

Luc Gray

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

4th

24.3

Event 18 200m U19 Girls

511

Aoife Lynch

Donore Harriers

U19 Girls

1st

25.4

257

Caoimhe Lynam

Celtic A.C.

U19 Girls

2nd

27.4

438

Rebecca Slattery

Donore Harriers

U19 Girls

3rd

28.5

1026

Katie Flanagan Walsh

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

4th

29

Event 19 400m U18 Boys

1176

Christopher Duffy

Tallaght A.C.

U18 Boys

1st

51.5

836

Simon Ayres

Metro/St. Brigid's A.C.

U18 Boys

2nd

52.8

1033

Jamie Sheridan

Raheny Shamrock A.C.

U18 Boys

3rd

53.9

648

PASCAL RYAN

Fingallians A.C.

U18 Boys

4th

54.6

Event 20 400m U18 Girls

529

Ali Boylan

Dundrum South Dublin A.C.

U18 Girls

1st

62.2

525

Orla Walsh

Dundrum South Dublin A.C.

U18 Girls

2nd

63

1091

Amy McCabe

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U18 Girls

3rd

64.6

1029

Caoimhe Flynn

Raheny Shamrock A.C.

U18 Girls

4th

64.9

Hannah O'Neill

Metro/St. Brigids A.C

U18 Girls

5th

72.5

Event 21 400m U19 Boys

518

James Holden

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

1st

52.4

523

Paul O'Callaghan

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

2nd

54.3

519

Luc Gray

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

3rd

55.5

522

Kevin McDonnell

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

4th

57.7

Event 22 400m U19 Girls

524

Katie Magee

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Girls

1st

60.4

257

Caoimhe Lynam

Celtic A.C.

U19 Girls

2nd

61

1018

Ailbhe Finnegan

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

3rd

61.4

Event 23 60m U10 Boys

507

Adam Clement

Donore Harriers

U10 Boys

1st

9.2

607

Matthew McCarthy

Dundrum South Dublin A.C.

U10 Boys

2nd

9.3

603

Cian Dunphy

Dundrum South Dublin A.C.

U10 Boys

3rd

9.5

                   

 

 

 

 

 

Event 24 60m U10 Girls

185

Leila Halpin

Brothers Pearse A.C.

U10 Girls

1st

9.3

282

Aimee Ryan

Celtic A.C.

U10 Girls

2nd

9.4

760

Alison Bracken

Lucan Harriers A.C.

U10 Girls

3rd

9.6

Event 25 60m U11 Boys

1168

JAKE O'HARA

SKERRIES A.C.

U11 Boys

1st

9.1

66

Donncha BARRY

Blackrock A.C. (Dublin)

U11 Boys

2nd

9.3

756

Killian O'Connor

Lucan Harriers A.C.

U11 Boys

3rd

9.5

Event 26 60m U11 Girls

597

Darcy Hutter

Dundrum South Dublin A.C.

U11 Girls

1st

9.3

169

Siun Quinn

Brothers Pearse A.C.

U11 Girls

2nd

9.5

170

Ella Curtin

Brothers Pearse A.C.

U11 Girls

3rd

9.7

Event 27 60m U12 Boys

673

DANIEL COLEMAN

Fingallians A.C.

U12 Boys

1st

8.5

156

James Brennan

Brothers Pearse A.C.

U12 Boys

2nd

8.6

1141

Tom O' Regan

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U12 Boys

3rd

8.9

886

Patrick O'Donnell

Metro/St. Brigid's A.C.

U12 Boys

4th

9.1

Event 28 60m U12 Girls

705

Glory Uzomefuna

Lambay Sports Academy

U12 Girls

1st

8.6

39

Libby O'GORMAN

Blackrock A.C. (Dublin)

U12 Girls

2nd

8.8

585

Georgia O'Keefe

Dundrum South Dublin A.C.

U12 Girls

3rd

9

 

 

 

 

 

Event 29 60m U13 Boys

1103

Daniel Chukwu

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U13 Boys

1st

7.1

996

Alexan Oyeleye

Portmarnock A.C.

U13 Boys

2nd

8.2

998

Matthew O'Donnell

Portmarnock A.C.

U13 Boys

3rd

8.4

1198

Jack Kelly

Tallaght A.C.

U13 Boys

4th

8.5

Event 30 60m U13 Girls

753

Hannah Moriarty

Lucan Harriers A.C.

U13 Girls

1st

8.7

1227

Sarah Rooney

Templeogue A.C.

U13 Girls

2nd

8.8

672

LIANA BUCKLEY

Fingallians A.C.

U13 Girls

3rd

8.9

Christive Lungabga

Lucan Harriers A.C.

U13 Girls

4th

9

Event 31 60m U14 Boys

214

Shane Gevero

Cabinteely A.C.

U14 Boys

1st

7.2

853

Nkemjika Onwumereh

Metro/St. Brigid's A.C.

U14 Boys

2nd

7.6

665

MICHAEL COLEMAN

Fingallians A.C.

U14 Boys

3rd

8

992

Jack O'Connell

Portmarnock A.C.

U14 Boys

4th

8.3

Event 32 60m U14 Girls

134

Nadislane Kabongo

Brothers Pearse A.C.

U14 Girls

1st

8.1

333

sally sumola

Clonliffe Harriers A.C.

U14 Girls

2nd

8.2h

660

AVA KEOGH

Fingallians A.C.

U14 Girls

3rd

8.3h

800

Kirsty Seaton

Lusk A.C.

U14 Girls

4th

8.6h

Event 33 60m U15 Boys

797

DJ Riley

Lusk A.C.

U15 Boys

1st

8.1

461

Emmanuel Clement

Donore Harriers

U15 Boys

2nd

8.2

550

Cian Dunne

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Boys

3rd

8.3

1086

Kenny Ogundipe

Rathcoole A.C.

U15 Boys

4th

8.4

1087

Tai Ogundipe

Rathcoole A.C.

U15 Boys

5th

8.5

                   

 

 

 

 

 

Event 34 60m U15 Girls

1095

Fortune Chukwu

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U15 Girls

1st

7.9h

552

Laura Gallagher

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Girls

2nd

8.1h

20

Emma O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U15 Girls

3rd

8.2h

1140

Sophie Richie

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U15 Girls

4th

8.3h

Event 35 60m U16 Boys

987

Michael Farrelly

Portmarnock A.C.

U16 Boys

1st

7.6

1041

Sean L'Estrange

Raheny Shamrock A.C.

U16 Boys

2nd

7.8

985

Ronan Patterson

Portmarnock A.C.

U16 Boys

3rd

7.9

88

Patrick TUCKER

Blackrock A.C. (Dublin)

U16 Boys

4th

8.1

Event 36 60m U16 Girls

1193

Rhasidat Adeleke

Tallaght A.C.

U16 Girls

1st

7.6

1092

Isabelle Doyle

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U16 Girls

2nd

7.7

1188

Lauryn Mc Dermott

Tallaght A.C.

U16 Girls

3rd

8

456

Lucy Kirwin

Donore Harriers

U16 Girls

4th

8.1

Event 37 60m U17 Boys

1179

Aidan Darcy

Tallaght A.C.

U17 Boys

1st

7.2

352

Patrick Gilceava

Crusaders A.C.

U17 Boys

2nd

7.3

627

Ciaran Carthy

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Boys

3rd

7.4

453

Ben Iveagh

Donore Harriers

U17 Boys

4th

7.5

Event 38 60m U17 Girls

619

Molly Hourihan

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Girls

1st

8.12

305

Rebecca Fitzsimons

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Girls

2nd

8.13

261

Chloe Corcoran

Celtic A.C.

U17 Girls

3rd

8.23

 

 

 

 

 

Event 39 60m U18 Boys

516

Joseph Finnegan Murphy

Dublin Striders A.C.

U18 Boys

1st

6.9

512

Kalode A

Donore Harriers

U18 Boys

2nd

7.2

648

PASCAL RYAN

Fingallians A.C.

U18 Boys

3rd

7.3

1177

Daniel Soyemi

Tallaght A.C.

U18 Boys

4th

Event 40 60m U18 Girls

443

Suzi O Farrell

Donore Harriers

U18 Girls

1st

7.7

259

Alison Burke

Celtic A.C.

U18 Girls

2nd

7.8

78

Robyn O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U18 Girls

3rd

7.9

Event 41 60m U19 Boys

346

Shane Keane

Crusaders A.C.

U19 Boys

1st

7.1h

347

Michael Nolan

Crusaders A.C.

U19 Boys

2nd

7.2h

785

Dylan Cody-Foy

Lusk A.C.

U19 Boys

3rd

7.4h

Event 42 60m U19 Girls

438

Rebecca Slattery

Donore Harriers

U19 Girls

2nd

8.4

511

Aoife Lynch

Donore Harriers

U19 Girls

1st

7.8

1026

Katie Flanagan Walsh

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

3rd

8.4

1174

Lati Adeleke

Tallaght A.C.

U19 Girls

4th

8.7

Event 43 60m U9 Boys

197

Victor Ozhianvuna

Brothers Pearse A.C.

U9 Boys

1st

10.2

910

Toby McCarthy

Metro/St. Brigid's A.C.

U9 Boys

2nd

10.4

53

Andrew SCHWER

Blackrock A.C. (Dublin)

U9 Boys

3rd

10.5

Event 44 60m U9 Girls

                   

 

 

 

 

 

683

INÉS JAUNY

Fingallians A.C.

U9 Girls

1st

10.7

205

Ruby Tunney

Brothers Pearse A.C.

U9 Girls

2nd

10.8

726

Rachel Jez

Lucan Harriers A.C.

U9 Girls

3rd

11

Event 45 60mH U13 Boys

930

luke ingle

Mid Sutton A.C.

U13 Boys

1st

10.3

1101

Cillian McCabe

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U13 Boys

2nd

106

Robert Hayes

Dundrum South Dublin A.C.

U13 Boys

3rd

10.9

Event 46 60mH U13 Girls

396

Tess O'Loughlin

Crusaders A.C.

U13 Girls

1st

10.4

753

Hannah Moriarty

Lucan Harriers A.C.

U13 Girls

2nd

10.7

644

Rebecca Carthy

Dundrum South Dublin A.C.

U13 Girls

3rd

10.9

153

Emily White

Brothers Pearse A.C.

U13 Girls

4th

Event 47 60mH U14 Boys

216

David Bosch

Cabinteely A.C.

U14 Boys

1st

10.3

918

Cian Egan

Mid Sutton A.C.

U14 Boys

2nd

10.5

476

Sean Kinsella

Donore Harriers

U14 Boys

3rd

10.9

225

Hugo Reynolds

Cabinteely A.C.

U14 Boys

4th

11.2

Event 48 60mH U14 Girls

660

AVA KEOGH

Fingallians A.C.

U14 Girls

1st

9.3

800

Kirsty Seaton

Lusk A.C.

U14 Girls

2nd

9.6

Claudia Moran

DSD

U14 Girls

3rd

10.1

662

LAURA CONSTANTINE

Fingallians A.C.

U14 Girls

4th

10.3

Event 49 60mH U15 Boys

550

Cian Dunne

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Boys

1st

10.1

368

Luke O'Loughlin

Crusaders A.C.

U15 Boys

2nd

10.8

364

Stephen

                   

 

 

 

 

 

Event 50 60mH U15 Girls

552

Laura Gallagher

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Girls

1st

9.4

555

Hannah Murray

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Girls

2nd

9.6

1125

Alannah Fasenfeld

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U15 Girls

3rd

9.7

547

Cara Murphy

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Girls

4th

10.3

Event 51 60mH U16 Boys

536

Liam Jenkins

Dundrum South Dublin A.C.

U16 Boys

1st

9.4

652

CONOR GLEESON

Fingallians A.C.

U16 Boys

2nd

10.4

358

Aaron Linton

Crusaders A.C.

U16 Boys

3rd

10.9

790

Oisin McEvoy

Lusk A.C.

U16 Boys

4th

12.4

Event 52 60mH U16 Girls

541

Jill Rufli

Dundrum South Dublin A.C.

U16 Girls

1st

10.4

538

Hannah Bondzio

Dundrum South Dublin A.C.

U16 Girls

2nd

10.6

792

Grace Codd

Lusk A.C.

U16 Girls

3rd

10.9

791

Eabha McNally

Lusk A.C.

U16 Girls

4th

11.6

Event 53 60mH U17 Boys

627

Ciaran Carthy

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Boys

1st

9

352

Patrick Gilceava

Crusaders A.C.

U17 Boys

2nd

9.3

982

Harry McKeogh

Portmarnock A.C.

U17 Boys

3rd

9.8

Event 54 60mH U17 Girls

619

Molly Hourihan

Dundrum South Dublin A.C.

U17 Girls

1st

9.9

789

Olivia Paget-Daly

Lusk A.C.

U17 Girls

2nd

11.9

 

 

 

 

 

Event 55 60mH U18 Boys

512

Kalode A

Donore Harriers

U18 Boys

1st

8.7

Event 56 60mH U18 Girls

259

Alison Burke

Celtic A.C.

U18 Girls

1st

9.3

444

Ciara O Donnell

Donore Harriers

U18 Girls

2nd

9.7

Event 57 60mH U19 Boys

345

Valentinos Goularas

Crusaders A.C.

U19 Boys

1st

8.2

Event 58 60mH U19 Girls

425

Roisin Rynn

Donore Harriers

U19 Girls

1st

9.8

521

Niamh Gowing

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Girls

2nd

10.2

Event 101 500m U10 Boys

1209

Gareth Hayes

Tallaght A.C.

U10 Boys

1st

1.35.0

603

Cian Dunphy

Dundrum South Dublin A.C.

U10 Boys

2nd

1211

James Frisby

Templeogue A.C.

U10 Boys

3rd

Event 102 500m U10 Girls

903

Emily Bolton

Metro/St. Brigid's A.C.

U10 Girls

1st

185

Leila Halpin

Brothers Pearse A.C.

U10 Girls

2nd

1254

Keelan O'Grady

Templeogue A.C.

U10 Girls

3rd

Event 103 600m U11 Boys

1221

Eoghan O'Donovan

Templeogue A.C.

U11 Boys

1st

496

Matei Ursachi

Donore Harriers

U11 Boys

2nd

                   

 

 

 

 

 

947

Dan Ring

Mid Sutton A.C.

U11 Boys

3rd

Event 104 600m U11 Girls

723

Saoirse Fitzgerald

Lucan Harriers A.C.

U11 Girls

1st

47

Holly O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U11 Girls

2nd

1129

Sophie Maxwell

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U11 Girls

3rd

Event 105 600m U12 Boys

884

Thomas Bolton

Metro/St. Brigid's A.C.

U12 Boys

1st

1.47.3

156

James Brennan

Brothers Pearse A.C.

U12 Boys

2nd

1.50.3

64

Sean O'RIAGAIN

Blackrock A.C. (Dublin)

U12 Boys

3rd

1.52.4

732

Liam Fitzgerald

Lucan Harriers A.C.

U12 Boys

4th

1.54.8

Event 106 600m U12 Girls

705

Glory Uzomefuna

Lambay Sports Academy

U12 Girls

1st

1.49.7

1131

Zoie Richie

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U12 Girls

2nd

1.53.5

737

Maggie Jez

Lucan Harriers A.C.

U12 Girls

3rd

1.58.6

235

Anna Grennan

Cabinteely A.C.

U12 Girls

4th

2.02.5

Event 107 600m U13 Boys

1198

Jack Kelly

Tallaght A.C.

U13 Boys

1st

1.44.2

336

jonathon fitzsimons

Clonliffe Harriers A.C.

U13 Boys

2nd

1.45.8

740

Liam Brennan

Lucan Harriers A.C.

U13 Boys

3rd

1.46.8

1233

Sean Quinn

Templeogue A.C.

U13 Boys

4th

1.49.1

Event 108 600m U13 Girls

                   

 

 

 

 

 

875

Aoife Brown

Metro/St. Brigid's A.C.

U13 Girls

1st

1.49.6

874

Gara Williams

Metro/St. Brigid's A.C.

U13 Girls

2nd

1.50.0

1227

Sarah Rooney

Templeogue A.C.

U13 Girls

3rd

1.50.2

269

Keelin Collins

Celtic A.C.

U13 Girls

4th

1.52.0

Event 109 800m U14 Boys

992

Jack O'Connell

Portmarnock A.C.

U14 Boys

1st

2.20.0

856

James Bolton

Metro/St. Brigid's A.C.

U14 Boys

2nd

2.24.7

137

Declan O'Meara

Brothers Pearse A.C.

U14 Boys

3rd

2.25.3

776

Dara Donoghue

Lucan Harriers A.C.

U14 Boys

4th

2.25.4

Event 110 800m U14 Girls

854

Sadhbh Mohan

Metro/St. Brigid's A.C.

U14 Girls

1st

2.23.4

855

Vivianna Mc Cann

Metro/St. Brigid's A.C.

U14 Girls

2nd

2.35.1

328

Naoise Cullen

Clonliffe Harriers A.C.

U14 Girls

3rd

2.40.0

557

Hannah McConn Walsh

Dundrum South Dublin A.C.

U14 Girls

4th

2.40.1

Event 111 800m U15 Boys

846

Finn Woodger

Metro/St. Brigid's A.C.

U15 Boys

1st

2.18.7

363

Richard White

Crusaders A.C.

U15 Boys

2nd

2.20.2

551

Cian O'Sullivan

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Boys

3rd

2.22.4

1247

Eanna Moynihan O'Bradaigh

Templeogue A.C.

U15 Boys

4th

2.26.9

Event 112 800m U15 Girls

322

Emma McDonnell

Clonliffe Harriers A.C.

U15 Girls

1st

2.24.3

545

Aimee Kenna

Dundrum South Dublin A.C.

U15 Girls

2nd

2.25.5

265

Clare Murphy

Celtic A.C.

U15 Girls

3rd

2.30.6

318

Aoife Hession

Clonliffe Harriers A.C.

U15 Girls

4th

2.39.6

Event 113 800m U16 Boys

1191

Yan Geraghty

Tallaght A.C.

U16 Boys

1st

2.07.0

1260

Liam Clancy

Templeogue A.C.

U16 Boys

2nd

2.09.8

537

Adam Harvey

Dundrum South Dublin A.C.

U16 Boys

3rd

2.14.5

Event 114 800m U16 Girls

68

Ellen CHEUNG

Blackrock A.C. (Dublin)

U16 Girls

1st

2.35.5

312

Ella Browne

Clonliffe Harriers A.C.

U16 Girls

2nd

2.36.8

629

Caoimhe NicEachain

Dundrum South Dublin A.C.

U16 Girls

3rd

2.37.6

Sara Byrne

Celtic

U16 Girls

4th

2.39.6

Event 115 800m U17 Boys

303

cian bolger

Clonliffe Harriers A.C.

U17 Boys

1st

2.03.1

451

Jack Raftery

Donore Harriers

U17 Boys

2nd

2.03.0

112

Pearce Christie

Brothers Pearse A.C.

U17 Boys

3rd

2.04.7

1090

Alex Hill

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U17 Boys

4th

2.05.7

Event 116 800m U17 Girls

915

Molly Brown

Metro/St. Brigid's A.C.

U17 Girls

1st

2.26.1

83

Lara GILLESPIE

Blackrock A.C. (Dublin)

U17 Girls

2nd

2.27.1

210

Emma Ryan

Cabinteely A.C.

U17 Girls

3rd

2.29.1

279

Dora Medgyesy

Celtic A.C.

U17 Girls

4th

2.30.2

Event 117 800m U18 Boys

526

James Maguire

Dundrum South Dublin A.C.

U18 Boys

1st

1.58.9

1175

Eoghan Keaney

Tallaght A.C.

U18 Boys

2nd

2.01.4

1176

Christopher Duffy

Tallaght A.C.

U18 Boys

3rd

2.05.1

834

Mark O'Connor

Metro/St. Brigid's A.C.

U18 Boys

4th

2.06.7

Event 118 800m U18 Girls

294

hannah browne

Clonliffe Harriers A.C.

U18 Girls

1st

2.33.3

1029

Caoimhe Flynn

Raheny Shamrock A.C.

U18 Girls

2nd

2.35.3

108

Sadhbh Byrne

Brothers Pearse A.C.

U18 Girls

3rd

2.40.8

1130

Aoife Murphy

Rathfarnham W.S.A.F. A.C.

U18 Girls

4th

2.51.4

Event 119 800m U19 Boys

292

Daire Finn

Celtic A.C.

U19 Boys

1st

2.02.9

520

Nathan Doyle

Dundrum South Dublin A.C.

U19 Boys

2nd

2.05.1

1145

CONOR TUCK

SKERRIES A.C.

U19 Boys

3rd

2.16.2

Event 120 800m U19 Girls

1024

Suzi O'Flynn

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

1st

2.25.4

1025

Aoibhinn McGoldrick

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

2nd

2.26.5

1019

Ailish Murtagh

Raheny Shamrock A.C.

U19 Girls

3rd

2.34.1

258

Sara Jane Brennan

Celtic A.C.

U19 Girls

4th

2.59.9

Event 121 500m U9 Boys

197

Victor Ozhianvuna

Brothers Pearse A.C.

U9 Boys

1st

1.49.8

53

Andrew SCHWER

Blackrock A.C. (Dublin)

U9 Boys

3rd

1.51.7

971

Charlie O'Neill

Mid Sutton A.C.

U9 Boys

3rd

1.51.7

Event 122 500m U9 Girls

726

Rachel Jez

Lucan Harriers A.C.

U9 Girls

1st

1.52.8

508

Amber Lynch

Donore Harriers

U9 Girls

2nd

1.56.5

206

Caoimhe Nic Mhathuna

Brothers Pearse A.C.

U9 Girls

3rd

1.59.3

Event 153 1K Walk U14 Boys

139

Fionn Walshe

Brothers Pearse A.C.

U14 Boys

1st

6.31.3

89

Doug WALSHE

Blackrock A.C. (Dublin)

U14 Boys

2nd

6.34.1

215

Joe Doody

Cabinteely A.C.

U14 Boys

3rd

6.34.7

22

James O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U14 Boys

4th

7.08.2

218

Liam Molloy

Cabinteely A.C.

U14 Boys

5th

7.08.3

219

Freddy O'Conaill

Cabinteely A.C.

U14 Boys

6th

7.34.2

221

Ben Hamilton

Cabinteely A.C.

U14 Boys

7th

7.42.5

                   

 

Event 154 1K Walk U14 Girls

28

Bobbi GILLESPIE

Blackrock A.C. (Dublin)

U14 Girls

1st

6.14.3

70

Isabel O'BRIEN

Blackrock A.C. (Dublin)

U14 Girls

2nd

6.17.1

131

Katie Brennan

Brothers Pearse A.C.

U14 Girls

3rd

5.52.1

132

Eabha Garvey

Brothers Pearse A.C.

U14 Girls

4th

6.58.5

Event 156 1K Walk U15 Girls

796

Grace McKenna

Lusk A.C.

U15 Girls

1st

6.14.0

124

Ailbhe McNamara

Brothers Pearse A.C.

U15 Girls

2nd

6.40.3

130

Rachel Blake

Brothers Pearse A.C.

U15 Girls

3rd

7.11.4

Event 157 `1500m Walk U16 Boys

19

Evan WALSHE

Blackrock A.C. (Dublin)

U16 Boys

1st

10.28.2

RELAYS

U10 GIRLS 4X100M

Lucan Harriers

1st

67.7

Templeogue

2nd

68.3

Lusk

3rd

69.3

U10 Boys 4x100

Dundrum South Dublin

1st

64

Lucan Harriers

2nd

65.7

Templeogue Ac

3rd

66

U11 Girls 4x100m

Rathfarnham Ac A

1st

62.9

Dundrum South Dublin

2nd

63.3

Metro St Brigids

3rd

63.7

U11 Boys 4x100m

Donore Harriers

1st

62.7

Metro St Brigids

2nd

63.2

Blackrock Ac

3rd

64

U12 Girls 4x100

 

Blackrock

1st

59.8

 

Dundrum South Dublin

2nd

60.8

 

Cabinteely

3rd

61.4

 

U12 Boys 4x100

 

Blackrock

1st

58.2

 

Mid-Sutton

2nd

59.7

 

Brothers Pearse

3rd

60.2

 

U13 Girls 4x100m

 

Dundrum South Dublin A

1st

57

 

Metro St Brigids

2nd

57.6

 

Lucan Ac A

3rd

58.5

 

U13 Boys 4x100m

 

Blackrock Ac

1st

56.7

 

Brothers Pearse

2nd

57.8

 

Metro St Brigids

3rd

58

 

U14 Grils 4x200

 

Dundrum South Dublin

1st

1.33.6

 

Celtic

2nd

1.59.8

 

Clonliffe Hrs

3rd

2.00.s

 

U14 Boys 4x200m

 

Cabinteeely

1st

1.51.5

 

Portmarnock

2nd

1.52.9

 

Clonliffe Hrs

3rd

1.59.7

 

U15 Girls 4x200m

 

Dundrum South Dublin A

1st

1.51.1

 

Clonliffe Hrs B

2nd

1.51.9

 

Rathfarnham A

3rd

1.53.1

 

U15 Boys 4x200m

 

Dundrum South Dublin

1st

1.50.8

 

Metro St Brigids

2nd

1.52.9

 

Lucan Hrs

3rd

2.02.9

 

                 

 

Tallaght Ac

1st

1.47.9

Dundrum South Dublin

2nd

1.54.1

Donore Hrs

3rd

1.55.2

U16 Boys 4x200m

Portmarnock Ac

1st

1.42.0

Tallaght Ac

2nd

1.43.2

Dundrum South Dublin

3rd

1.43.5

Lusk

4th

U17 Girls 4x200m

Dundrum South Dublin

1st

1.52.5

Blackrock Ac

2nd

1.53.4

Celtic Ac

3rd

1.54.4

U17 Boys 4x200m

Brothers Pearse

1st

1.38.0

Dundrum South Dublin

2nd

1.38.3

Tallaght Ac

3rd

1.40.7

U18 Girls 4x200m

Dundrum South Dublin

1st

1.49.8

Celtic Ac

2nd

1.59.2

Raheny Shamrocks

3rd

1.594

U18 Boys 4x100m

Dundrum South Dublin

1st

1.37.0

Tallaght Ac

2nd

1.38.2

Fingallians Ac

3rd

1.38.7

U19 Girls 4x200m

Dundrum South Dublin

1st

1.48.3

Donore Hrs A

2nd

1.52.8

Raheny Shamrocks

3rd

1.53.6

U19 Boys 4x200m

Dundrum South Dublin

1st

1.36.4

Tallaght Ac A

2nd

1.37.8

Raheny Shamrocks

3rd

1.39.2